הצורך של המאמינים המשיחיים בארץ בספרות קריאה בשני התחומים הללו הוא עצום. פעמים רבות אנשים מופתעים מכך שאין ספרים בעברית בנושא הוראת דבר ה', אין ספרי מבוא לתנ"ך והברית החדשה. המחסור בספרים על האמונה המשיחית בשפה העברית נובע בעיקר מכך שהעברית המודרנית הוחייתה רק בשלהי המאה התשע עשרה. בנוסף, קהילה של יהודים מאמינים בישראל התחילה להתפתח באופן משמעותי רק בעשורים האחרונים. כך שאין פלא שספרים בפרשנות ותלמידות ובתחומים נוספים של החיים הרוחניים נחוצים לקהילת המאמינים בארץ .

עד לפני כמה שנים כמעט ולא היו כלל ספרי פרשנות לשישים ושישה הספרים שבכתובים, ואנו מקווים שעד שנת 2020 נציג ספר פרשנות אחד לכל אחד משישים ושישה הספרים. ספרי פרשנות מסייעים למורים בקהילות בהכנת דרשותיהם, ועוזרים לכלל המאמינים ללמוד את המשמעויות העמוקות של דבר האלוהים. עד כה "הגפן" הוציאה לאור פרשנויות לספרי התנ"ך: במדבר, שופטים, יואל ועמוס, הושע, עובדיה ומיכה, ו-תהילים. מהברית החדשה הושלמו ספרי פרשנות על הבשורות של מתי, מרקוס, ו-יוחנן; ומהאיגרות הושלמו ספרי פרשנות על אל הפיליפים, אל התסלוניקים א ו-ב, ו-אל העברים.

כמו כן פרסמנו ספרים בנושאי תפילה, לימוד הכתובים, ההיסטוריה של הקהילה ותלמידות. מלבד זאת, הוצאנו לאור כמה יצירות קלסיות, כמו לדעת אותו (ג'. א. פאקר), ה' מלך (ארתור פינק) ואחרים. מבין הספרים שלנו ניתן למצוא גם ספרות מקורית, כמו זהות יהודית במשיח, בין שני הרים (לימוד על עשרת הדיברות, והדרשה על ההר) שחוברו על ידי ברוך מעוז, מייסד קהילת חסד ואמת ומנהלה הראשון של הוצאת הגפן.

לצפייה בפרויקטים של ספרים עתידיים בהוצאת הגפן בתחום פרשנות ותלמידות לחץ כאן: