הוצאה לאור משיחית

הוצאת הגפן היא הוצאה לאור משיחית ועמותה רשומה בישראל מזה ארבעים שנה שמטרתה להוציא לאור ספרות מתורגמת ומקורית בנושאים הקשורים בחיי הרוח, חיי המוסר וחיי המשפחה מנקודת מבט משיחית, וגם פרשנות לספרי התנ"ך והברית החדשה, ביוגרפיות ועוד. עולם הספרות המשיחי עשיר מאוד ועתיק מאוד, ולציבור השיראלי אין גישה אליו בעיקר בגלל ההסיטוריה הכאובה בין העולם הנוצרי לבין העולם היהודי. מה שיהודים רבים אינם יודעים הוא שמאמינים משיחיים רבים בעולם סבלו רדיפות קשות של הכנסייה גם הם לאורך ההיסטוריה, בין היתר בגלל הספרות הרוחנית המשיחית שערערה את מעמדה של הכנסייה במשך מאות של שנים. אולם מאמינים משיחיים אף פעם לא היו אנשי מהפכה ולא השתייכו לזרם פוליטי, וכל שאיפתם הייתה להכיר את האלוהים האחד, להבין את רצונו ולחיות חיי קדושה בהתאם לכתוב בדברו שהוא התנ"ך והברית החדשה.

 

הוצאת הגפן שמה לה למטרתה לחשוף את עולם הספרות המשיחית גם לקורא העברי שכנראה לא שמע מעולם על מת'יו הנרי או על צ'רלס ספרג'ון. כיום קוראינו העיקריים הם משיחיים דוברי העברית, אך ברצוננו להנגיש את הספרות המשיחית העשירה גם לקורא מן המניין.

 

הפרוייקט המשמעותי ביותר של הוצאת הגפן שנועד לסייע לדובר העברית להבין את התנ"ך וליהנות מהקריאה בו – זו סדרה "העדות" שהיא תרגום מילולי של כל ספרי התנ"ך לעברית מודרנית. זהו תוצר של עבודת תרגום ועריכה רבת שנים, פרי עמלם של עורכים ומומחים במקרא ובלשון. הסדרה מתאימה לקריאה בכל גיל ומלווה באיורים מרהיבים שמושכים את העין גם של הקורא הצעיר. רבים כבר משתמשים בספרי הסדרה ככלי עזר בשיעורי התנ"ך ובהכנות לבגרויות.

 

ניתן לעיין בכל הספרים בחנות הווירטואלית שלנו.

 

את כל העתקי ספרינו ניתן למצוא גם בקטלוג של הספריה הלאומית בירושלים.

 

לכל שאלה בנוגע לספרים או לפעילות ההוצאה, ניתן לפנות בדוא"ל: office@ha-gefen.org.il.

 

למידע נוסף אודות האמונה המשיחית לחץ כאן.